Russian English French German Ukrainian

Психологи магістри денної та заочної форми навчання факультету №6 Харківського національного університету внутрішніх справ знають і тому в межах дисципліни «Психопрофілактика і психогімнастика» відвідали відділення лікувальної фізкультури при Харківській клінічній лікарні на залізничному транспорті №1. Темою практичного заняття було «Відновлення функціонального стану організму людини». 

Всім відомо з давніх часів, що стан тіла людини залежить від стану його душі і навпаки, стан душі від стану тіла. Все в житті взаємопов'язане. Психологи магістри денної та заочної форми навчання факультету №6 Харківського національного університету внутрішніх справ знають і тому в межах дисципліни «Психопрофілактика і психогімнастика» відвідали відділення лікувальної фізкультури при Харківській клінічній лікарні на залізничному транспорті №1. Темою практичного заняття було «Відновлення функціонального стану організму людини». Заняття проводила старший викладач кафедри соціології та психології факультету №6, кандидат психологічних наук І.Б. Ковальова.

Магістри не тільки могли спостерігати роботу професіоналів лікарні, а й самі брали активну участь у фізичних вправах. Інструктора відділення познайомили нас з сучасними методами впливу на організм і тіло пацієнтів.

Один з них - метод краніо-сакральної терапії (КСТ). Використовуючи м'які дотики, тиск яких не перевищує 5 грам, терапевт зменшує напругу в м'яких тканинах, що оточують центральну нервову систему. Краніо-сакральна терапія ефективна для широкого спектру медичних проблем, пов'язаних з болем або порушенням функції організму. Також ефективний цей метод в роботі психологів з людьми, які пережили різні психічні травми.

Наступний метод, який випробували на собі наші магістри - метод ПНФ (проприоцептивная нейро-м'язова фасилитация). Здійснювані під час процедури рухи, проходять по певній траєкторії, званої «діагоналлю». Використання «діагоналей» ПНФ дозволяє в найбільш фізіологічному режимі задіяти функціональні м'язові ланцюги і відновити «програми» первинних рухів, що сприяє більш ефективному відновленню рухових функцій. Даний метод може бути застосований на самих ранніх етапах нейрореабілітації, навіть у хворих з важкими неврологічними розладами, з людьми, страждаючими на психосоматичні розлади.

Закінчили практичне заняття в кабінеті ароматерапії. Завдяки співпраці з фахівцями Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №1 наші магістри не тільки дізналися про нові методи роботи, але і як їх можна використовувати в діяльності практичного психолога.