16 - 19 червня 2018 року в Лісабоні (Португалія) проходив Конгрес Європейської академії неврологів (European Academy of Neurology — EAN) – найбільша подія у світі європейської неврології. Учасниками форуму стали понад 8 тисяч лікарів з країн Європи та світу, для яких підготовлені більше 80 наукових сесій і повчальних курсів. Провідною темою конгресу вибрана нейрогенетика.

Сьогодні для діагностики і терапії широкого спектру захворювань все частіше використовуються генетичні методи, тому одна з цілей конгресу - визначення клінічно важливих аспектів застосування можливостей генетики в неврології. Крім того, учасники конгресу обговорили найзначиміші події в області неврології.

Основні теми:

- таупатії - патофізіологія, клінічні особливості і експериментальна терапія

 - діагностика генетичної епілепсії

- хвороба дрібних судин головного мозку - клінічні прояви і останні досягнення в області лікування

- паліативна допомога і неврологія

Делегатом Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №1 Філії «Центр охорони здоров’я» Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця»    був  завідувач  неврологічним відділенням, для хворих з порушеннями мозкового кровообігу – Лебединец В.В.

У рамках конгресу відбувся симпозіум, присвячений питанням когнітивних порушень, в якому брали участь видатні вчені в області старіння і когнітивних розладів, в тому числі професор Скоог (Швеція).