13 - 14 вересня 2018 року в Зальцбургі (Австрія) проходила 25 міжнародна медична конференція з питань лікування та відновлення пацієнтів після гострого інсульту – новий погляд та нові концепції.

 Делегатом Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №1 Філії «Центр охорони здоров’я» Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця»   була лікар невропатолог  1 неврологічного відділення, для хворих з порушеннями мозкового кровообігу – Мороз М.І..

Учасниками  цього медичного форуму стали  лікарі з різних  країн світу і Європи, для яких були розглянуті  питання програми Сесії  альянсу  по НІЗ (неінфекційні захворювання),  питання підвищення якості надання допомоги при інсульті,  сучасні підходи до лікування.

Судинні ураження мозку є найбільш частою причиною смертності населення у багатьох країнах світу. В Європі річний показник смертності становить від 64 до 274/100000 населення. Інсульт є головною важливою причиною захворюваності та тривалого строку непрацездатності в Європі так само, як і в інших індустріальних країнах. Захворюваність на інсульт відрізняється у різних європейських країнах. Вона може бути визначена між 100 та 200 нових інсультів/100000 жителів/рік. Висока частота захворювання зумовлює тяжкі економічні наслідки. 

 

 

На сесії з питань нейроінтенсивної терапії інсульту та супутніх захворювань були розглянуті питання підвищення якості допомоги при лікуванні інсульту:огляд організації  ESO – EAST,  Angel та  Quasc (В. Касо, Італія, відділення інсульту, госпіталь Санта – Марія), питання діагностики та лікування важких розладів свідомості, починаючи з застосування стандартизованих клінічних шкал оцінки стану пацієнта, таких як CRSR, для визначення відповідного рівня свідомості з метою постановки правильного діагнозу, вибору методів нейрореабілітації, профілактики ускладнень і закінчуючи прогнозуванням очікуваного ефекту (А. Бендер, Німеччина, відділення неврології університету ім.. Л. Максиміліана, м. Мюнхен), застосування фармакологічних препаратів при лікуванні при низькому рівні свідомості (Ч МИН ЛИ медичний центр університету Конкук, Сеул, Південна Корея).  

Питанням ускладнення інсульту з особливою увагою на когнітивні функції була присвячена окрема сесія на якій були розглянуті доповіді стосовно попередження судомних припадків та епілептичного статусу після інсульту (Є.Тринка, відділення неврології, лікарні ім..К. Допплера, Медичний університет  ім.. Парацельса, Зальцбург, Австрія),  мультимодальний підхід при лікуванні судинної деменції (відділення біомедицини та клінічної медицини ім.. Л. Сакко, університету м. Мілан, Італія),  застосування шкали геріатричної депресії  та мультидисціплінарний підхід до лікування  післяінсультної депресії (Н. Борнштейн, медичний центр Шааре – Зедек, Єрусалим, Ізраїль).

У доповідях фахівців з США, Румунії, , Німеччини, Австрії були розглянуті питання відновлення і реабілітації пацієнтів після інсульту і питання вивчення судинного старіння і збільшенню тривалості життя без порушення життєдіяльності.