Russian English French German Ukrainian

14.11.2019р. на базі ХКЛЗТ №1 філії «ЦОЗ» АТ «Укрзалізниця» - за підтримки ТОВ «АстраЗенека Україна» був проведений науково – практичний захід д «Дискусійний клуб «Курс на життя»

( доповідачі: Лутай Ярослав Михайлович, к.м.н., кардіолог ННЦ «Інститут кардіології ім. М.Д.Стражеска», Іркін Олег Ігорович, д.м.н., кардіолог ННЦ «Інститут кардіології їм. М.Д.Стражеска».

Розглянуті актуальні питання ведення пацієнта з гострим коронарним синдромом, фокус на подвійній антитромбоцитарній терапії, сучасні підходи до ведення пацієнта з коморбідною патологією ( цукровий діабет 2 типу).

Провідний науковий співробітник відділу реанімації та інтенсивної терапії ДУ «ННЦ «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМН України», доктор медичних наук О.І.  Іркін та співробітник відділу реанімації та інтенсивної терапії ДУ «ННЦ «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМН України», кандидат медичних наук Я.М. Лутай

у своїй доповідях приділили  увагу гіполіпідемічній терапії у пацієнтів із ГКС  Зупинивись на європейських рекомендаціях щодо подвійної антитромботичної терапії, стратегіях фібринолізису у пацієнтів зі STEMI та на тривалості застосування інгібіторів рецепторів P2Y12. Стосовно лікування та супроводу пацієнтів високого кардіоваскулярного ризику на тлі цукрового діабету 2-го типу.  Щодо ускладнень цукрового діабету  то,  серцево-судинні захворювання — провідна причина смерті людей із хронічною хворобою нирок та цукровим діабетом. Відновити перфузію міокарда (кровопостачання в зоні інфаркту) – встановити у коронарну артерію стент. Встановити стент пацієнту з гострим інфарктом міокарда потрібно протягом 12 годин, але найкраще зробити це протягом 2 годин із того моменту, як людина із таким діагнозом звернулася до медпрацівників. Це технологія в усьому світі фактично прийшла на зміну тромболізису, оскільки є більш безпечною, ефективною.